Pályázati információs oldal

Kedvezményezett neve: Digital Assistance Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Antennamérő (reflexiómérő)és átviteli-technikai mérőműszer
Szerződött támogatás összege: 125 008 314 Ft
Támogatás mértéke: 60,12%
Projekt befejezési dátuma: 2020.01.31 
Projekt azonosító száma: GINOP-2.1.7-15-2016-01344 

Projekt leírás: Az internet világában egyre fontosabb a nagyobb adatátviteli sebesség. A szélessávú adatátvitel elterjedésének köszönhetően, a 2.4GHz-en működő WIFI eszközök - a sáv telítettsége miatt - már kevésbé használhatók. A termékgyártók a 2.4GHz helyett egy másik, az 5.8GHz-es ISM sáv használatára kényszerülnek. Ezen a frekvencián rengeteg még a szabad csatorna. Az eszközök az 5.8GHz-es sávon azonban lényegesen kisebb távolság elérésére képesek, mint amit a 2.4GHz-es rendszereknél megszoktunk. A fejlesztési fázisok átugrása és a tömeggyártás miatt az 5.8GHz-es sávra készített antennák műszaki paraméterei gyengék. Ilyen antennákkal a legnagyobb tudású hardverek sem képesek optimálisan működni és a hatótávolság, lefedettség is alacsony marad. Nem utolsó sorban, az ilyen eszközök rengeteg zavaró jelet képesek generálni, amik más eszközök működését is befolyásolhatják és összességében instabil vagy lassú adatátvitelt okozhatnak. A hatótávolság növelésének és a kapcsolati minőség javításának legjobb módja a megfelelő minőségű és kiváló műszaki paraméterekkel rendelkező antenna használata. 

Kedvezményezett neve: Digital Assistance Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Térbeli antenna karakterisztika mérő- és rajzoló műszer kifejlesztése
Szerződött támogatás összege: 78 223 511 Ft
Támogatás mértéke: 60,37%
Projekt befejezési dátuma: 2020.09.30
Projekt azonosító száma: VEKOP-2.1.7-15-2016-00220
Projekt leírás: Célunk olyan önálló térbeli iránykarakterisztika mérő műszer kifejlesztése, amellyel mérhetővé tesszük a gyakorlatban használt összes WIFI/WIMAX/SDR/ISM frekvenciákon működő antennák karakterisztika mérését.


Befejeződött a Digital Assistance Korlátolt Felelősségű Társaság Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztése
A Digital Assistance Korlátolt Felelősségű Társaság 2008-ban alakult, eredetileg műszaki áruk elektronikus kiskereskedelmére szakosodott az Extreme Digital Kft. leányvállalataként. A társaság székhelye természetben a 1015 Budapest, Izabella utca 44/A. 1. em. 7. szám alatt található, egyik tevékenységi köre 7219’08 Egyéb természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztés, mely tevékenységi körét a jelenlegi projekt keretében fejlesztette. A társaság korábbi tulajdonosai nem tudtak kellő energiát fordítani a vállalkozásra, így kezdetektől a tulajdonosváltásig csekély eredményekkel működött. 2015-ben Hencz Katalin és Illés András vásárolta meg a céget. Az új tulajdonosok a Kft-t műszaki fejlesztési projektek megvalósításának céljával vették át. Budapesti telephelye a jelenlegi projekt megvalósítási helyszíne is.

A társaság célja önálló, kompakt, kisméretű és ugyanakkor alacsony költségen előállítható mérőműszer kifejlesztése, valamint az SHF sávon belül a 2-6GHz-es tartományban működő berendezés készítése, mellyel mérhetővé tesszük a ma a gyakorlatban használt összes WIFI/WIMAX frekvenciákon az antennákat.
Az internet világában egyre fontosabb a nagyobb adatátviteli sebesség. A szélessávú adatátvitel elterjedésének köszönhetően, a 2.4GHz-en működő WIFI eszközök - a sáv telítettsége miatt - már kevésbé használhatók. A termékgyártók a 2.4GHz helyett egy másik, az 5.8GHz-es ISM sáv használatára kényszerülnek. Ezen a frekvencián rengeteg még a szabad csatorna. Az eszközök az 5.8GHz-es sávon azonban lényegesen kisebb távolság elérésére képesek, mint amit a 2.4GHz-es rendszereknél megszoktunk. A fejlesztési fázisok átugrása és a tömeggyártás miatt az 5.8GHz-es sávra készített antennák műszaki paraméterei gyengék. Ilyen antennákkal a legnagyobb tudású hardverek sem képesek optimálisan működni és a hatótávolság, lefedettség is alacsony marad. Nem utolsó sorban, az ilyen eszközök rengeteg zavaró jelet képesek generálni, amik más eszközök működését is befolyásolhatják és összességében instabil vagy lassú adatátvitelt okozhatnak. A hatótávolság növelésének és a kapcsolati minőség javításának legjobb módja a megfelelő minőségű és kiváló műszaki paraméterekkel rendelkező antenna használata.
A VEKOP-2.1.7-15-2016-00220számú projekt a Széchenyi 2020 program keretében, 2020.09.30-án valósult meg, a 78,2 millió forint európai uniós támogatás segítségével.